Na české startupové scéně je opravdu rušno. Tento týden tu máme jednu čerstvou a významnou transakci, na které se opět podíleli právníci z Novalia v čele s Ivou Javorskou, Kamilem Staňkem a Vojtěchem Tancošem. Ti zastupovali český startup Roivenue, který koupila holandská společnost ScanmarQED. 

Máme tady další významný exit. Český startup Roivenue, který vyvíjí marketingový analytický nástroj, se stává součástí holandské společnosti ScanmarQED – předního světového hráče v oblasti softwarového řešení pro online marketing. Společně se chtějí stát jedničkou na americkém i mezinárodním trhu. 

S Roivenue spolupracujeme už od roku 2018. Radili jsme zejména při vstupu investora a s nastavením zaměstnaneckého opčního plánu. Rádi jsme i nyní asistovali při této významné transakci,“ komentuje Kamil Staněk, který se na celém procesu podílel společně s dalšími kolegy – Ivou Javorskou a Vojtěchem Tancošem. 

Startup Roivenue vytvořil učící se algoritmus, který vyhodnocuje všechny marketingové kanály (jako třeba Google Analytics, Sklik atp.) a to i přesto, že každý z nich využívá vlastní měření. Nástroj Roivenue je dokáže porovnat a zhodnotit návratnost investic do každého z nich. Firmy díky tomu ví, jak urychlit další růst nebo kde ušetřit v marketingových rozpočtech.

Spojení se strategickým partnerem, který má vybudované prodejní kanály ve Spojených státech, Velké Británii a západní Evropě, nám umožní rychle získat o řád vyšší kontrakty na top trzích a dosáhnout naší vize rychleji než jako samostatná firma,uvedl Šíma pro CzechCrunch

Roivenue patří mezi naše dlouhodobé klienty. V minulosti jsme třeba zajišťovali právní poradenství při přípravě investice ve výši až 55 milionů od Pale Fire Capital trojice Jan Barta, Dušan Šenkypl a David Holý. 

Gratulujeme k dalšímu velkému úspěchu a přejeme mnoho štěstí!