Novalia dohlížela na první akvizici Productboardu. Tento aktuálně nejhodnotnější český startup s valuací přes 1,7 miliardy dolarů získal stoprocentní podíl ve společnosti SatisMeter, kterou v minulosti podpořili i Martin Rozhoň, Josef Matějka, Jakub Nešetřil nebo akcelerátor StartupYard.

Mám velkou radost, když úspěšné české startupy jsou kupovány ještě úspěšnějšími českými startupy,říká Jakub Nešetřil pro CC, a my souhlasíme, o to hlasitěji, že jsme mohli být u toho. Novalia provází Productboard jako právní poradce od otevření české pobočky v roce 2018. Pavel Marc, zakládající partner Novalia, tak řídil transakci jako český právní poradce kupujícího. US poradcem Productboardu byla firma Wilson Sonsini Goodrich & Rosati, na straně prodávajících byli poradci Mavericks (CZ) a Cytowski & Partners (USA).

Není u nás příliš časté, aby český startup kupoval jiný český startup. Beru to jako další důkaz toho, že naše technologická scéna dospěla. Těší mě, že je Novalia její součástí a že jsme tak mohli být u další významné transakce,“ komentuje Marc.

Spojení výhodné pro obě strany

Productboard vyvíjí nástroj pro produktový management, díky kterému firmy lépe rozumí trhu a mohou sestavovat lepší produkty pro své zákazníky. SatisMeter na straně druhé přišel s nástrojem, který sleduje spokojenost uživatelů a umožňuje identifikovat prostor pro zlepšení produktů ve všech fázích vývoje. Propojení těchto firem je tak logický krok výhodný pro obě strany. 

SatisMeter bude nadále existovat jako samostatný produkt, plnohodnotnou součástí platformy Productboardu má být příští rok. Plány do budoucna jsou tedy jasné. Dopřávat uživatelům nejen digitální zkušenost, ale mít k tomu i důležitou zpětnou vazbu, a to v každém kroku životního cyklu produktu.

Gratulujeme Productboardu a startupu SatisMeter a přejeme spoustu dalších úspěchů v následujících letech!