Český startup Daytrip dostal další finanční injekci ve výši 6,14 milion eur. V přepočtu se jedná o zhruba 150 milionů korun a Novalia již po několikáté dohlížela na právní aspekty této transakce.

Pandemie způsobila útlum cestovního ruchu. Český startup Daytrip však dokázal, že má silný tým a především výborný produkt. Po rozvolňování se opět probouzí k životu a navíc hlásí investici, na kterou Novalia, již po několikáté, dohlížela. 

Investici vedl budapešťský fond Euroventures s přispěním předchozích investorů z fondů J&T Ventures, Nation 1 VC a Pale Fire Capital. Celkově jde o 6,14 milionu eur, a to včetně dříve získaných konvertibilních půjček, což je v přepočtu zhruba 150 milionů korun.

O tom, že má Daytrip globální ambice nemůže být pochyb. Dnes působí už v 85 zemích světa, kde umožňuje autentičtější zážitek z cestování. Zprostředkovává totiž jízdy s lokálními řidiči, kteří vám po cestě povypráví o zajímavých místech a ukáží důležité památky nebo přírodní úkazy, což během cestování vlakem či autobusem zažijete jen ztěží.

Zlepšení služeb i miliardový obrat 

Daytrip je naším klientem od roku 2016 a pomáhat mu k takovému růstu je pro nás opravdová čest,“ komentuje advokát Jakub Císař z kanceláře Novalia. Tato investice, společnosti umožní, mimo jiné, reagovat na „nový normál“ v cestování. Lze totiž očekávat, že nároky na bezpečnější dopravu se ještě zvýší, a právě soukromé vozy s místními řidiči by takové požadavky hravě naplnily.

Daytrip plánuje i další novinky, jako je zavedení sdílené přepravy, zlepšení škálovatelnosti, rychlejší expandaci a v hledáčku jsou i nová strategická partnerství. Důkazem, že tento start-up si své místo na výsluní rozhodně zaslouží, je i skutečnost, že první dva měsíce roku 2022 rostou třikrát tolik, než oproti roku 2019. Navíc, podle posledního vyjádření pro Forbes, očekávají stejný růst i po zbytek roku. Není tedy překvapením, že jedním z jejich cílů je překonat miliardu korun v obratu. Držíme palce a věříme, že se jim to podaří! 

Advokátní kancelář Novalia byla založena v roce 2015 a zabývá se především právní podporou technologických společností při vývoji, financování a prodeji jejich projektů. Mezi další specializací je ale i odvětví Art Law a v roce 2017 přidala do své nabídky také účetní a daňové poradenství pro startupy.