Články

GDPR je klíčové téma, které ovlivní množství podniků a jejich zákazníků, advokátní kancelář NOVALIA je ráda, že mohla v této problematice spolupracovat se společností Veracomp a pomoci tak obchodníkům orientovat se v regulaci osobních údajů.

číst dál

Norská společnost Orkla, původně začínající v těžebním průmyslu, vstoupila na český trh akvizicí firmy Vitana. Od počátku 90. let působí Orkla i mimo skandinávské země, a to převážně ve Střední a Východní Evropě nebo Pobaltí. 

číst dál

Po tradičním vrcholu právnické sezóny na konci roku a po až nečekaně silné poptávce našich klientů po právních službách v jinak tradičně klidném prvním měsíci roku jsme konečně sestavili přehled toho, jak se na naši advokátní kancelář dívala media v roce 2015. 

číst dál

Poté, co jsme v NOVALIA vytvořili obchodní model, který zpřístupňuje startupům právní služby, jejichž poskytování je založeno na podobných principech jako startupy samotné, jsme společně s Node5 zorganizovali přednášku na téma Právní průvodce – od nápadu k investici. Nyní přicházíme společně s tyinternety.cz se seriálem článků pro startupy nazvaným Právo pro startupy.

číst dál

Zkušený americký advokát Bill Finney po patnácti letech působení v pražských pobočkách dvou významných mezinárodních advokátních kanceláří přestupuje do týmu NOVALIA a stává se tak prvním partnerem kanceláře kvalifikovaným v USA. “Vedle zajímavých klientů a mé specializace blízké zaměření kanceláře NOVALIA byl důvodem vstupu také fakt, že NOVALIA je koncipována jako otevřená platforma.

číst dál

Advokátka Markéta Kučerová Pechová se stává sedmým společníkem advokátní kanceláře NOVALIA. Markéta je expert na procesní právo. Její předchozí působení jak ve velké mezinárodní kanceláři, tak v tuzemských firmách věnujících se soudním sporům, vybavilo Markétu unikátním mixem zkušeností pro podporu klientů v řízeních a sporech před soudy, rozhodci i správními orgány.

číst dál

Právní průvodce: od nápadu k investici KDY: 18.11.2015 od 15:30 KDE: Node5, Radlická 50, Praha 5 Jak jsme již dříve na našich stránkách informovali, NOVALIA se snaží podporovat startupy formou flexibilních podmínek spolupráce při poskytování právních služeb začínajícím firmám, které jim pro jejich strukturu odměňování advokátů nemohou nabídnout tradiční advokátní kanceláře. 

číst dál

Požadavky na to, jak má vypadat pracovní smlouva, stanoví zákoník práce. Nadto se na trhu ustálil určitý standard, co se obsahu pracovních smluv týče. Stále častěji se ale v poslední době setkáváme s tím, že tento už možná příliš dlouho existující zaběhnutý model pracovní smlouvy není pro zaměstnavatele a jejich stále informovanější a právně sofistikovanější …

číst dál

Společnost NEPA, dlouholetý distributor multifunkčních kopírovacích strojů SHARP, prodala svoji distribuční divizi v Česku a na Slovensku skupině SHARP. Jsme rádi, že jsme mohli prodávající straně radit ve věcech transakční dokumentace a vypořádání celého obchodu, který zahrnoval i vyčlenění majetku do nových společností a nastavení vzájemných obchodních vztahů. Společnost NEPA pokračuje v podnikání v oblasti […]

číst dál

Kontakt

NOVALIA advokátní kancelář

Jungmannova 750/34
110 00 Praha 1
Česká republika

novalia@novalia.cz

Ukázat na mapě