Novalia úspěšně zastupovala další český startup Contember, který získal investici ve výši sedm milionů korun. Peníze do startupu vložil investiční fond Tensor Ventures a společnost 108 Agency, dlouhodobý klient Contemberu.

Novalia se podílela na další úspěšné transakci. Investici ve výši sedmi milionů korun získal český startup Contember, který se zaměřuje na zjednodušení tvorby webových aplikací. Transakci vedl advokát Jakub Císař z Novalie, jehož odborné znalosti a zkušenosti byly klíčové pro úspěšné dokončení tohoto investičního kola.

Pokud jsme v Česku v něčem dobří, budou to technicky a datově náročné B2B firmy. Contember je toho skvělým příkladem. Mám radost z naší spolupráce i proto, že ze všech našich klientů je nám Contember nejblíž, a to doslova, protože sídlí přes chodbu,” dodává Jakub Císař.

Investiční fond Tensor Ventures, který transakci leadoval, se zaměřuje spíš než na klasické startupy na kategorii deeptech, tzn. podporuje R&D projekty, které pronikají hlouběji do reálného světa a nezůstávají jen na akademické sféře. „Na povrchu Contember vypadá naprosto jednoduše, pod povrchem jde o nesmírně propracovaný a odladěný systém, který využívá všeho, o čem nyní čteme v médiích. Je to hotový produkt, který mohou ihned začít používat firmy po celém světě,“ vyjádřil se Martin Drdúl z Tensor Ventures pro CzechCrunch. Contember totiž v pozadí využívá umělé inteligence. Druhým investorem je společnost 108 Agency, která je zároveň i dlouhodobým klientem Contemberu.

Contember má také irskou právní entitu, což pro Novalia nebyl problém i díky mezinárodnímu týmu, v němž vyniká Bill Finney, americký licencovaný právník. Jeho rozsáhlé znalosti anglosaského právního systému a investiční kultury na západ od nás hrají nezastupitelnou roli při zastupování klientů při zahraničních transakcích.