Český startup Product Fruits, který si klade za cíl přeměnit digitální “kolemjdoucí” na věrné zákazníky, oznámil nedávné získání investice v hodnotě 1,6 milionu eur. Při tomto důležitém kroku ho právně zastupovala advokátní kancelář Novalia v čele s advokátem Jakubem Císařem.

V hledáčku investičních fondů se nedávno ocitl i český startup Product Fruits, který získal investici ve výši 1,6 milionu eur, zhruba 38 milionů korun. Na tuto transakci dohlížel advokát a partner Novalia Jakub Císař.

Product Fruits je skvělým příkladem startupu, který se nezaměřuje na vyvíjení složitých řešení, ale na pochopení potřeb zákazníků a rychlé realizace. Navíc byla tato spolupráce pro mě tak trochu splněný sen, protože jsem v dětství miloval Dračí doupě, hru, které je CEO Product Fruits Karel Papík autorem, ” vyjádřil se Jakub Císař. 

Zakladatel Product Fruits Karel Papík k tomu dodává: „Díky zkušenostem Jakuba a celé Novalie jsem měl jistotu, že nás bezpečně provedou celým procesem. Co mě příjemně překvapilo bylo, že chápali moje vlastní priority. Jednoduše byli přesně ten parťák, kterého jsem pro tuhle část našeho dobrodružství potřeboval.

Product Fruits nabízí firmám jedinečnou možnost vytvořit si vlastní interaktivní prostředí bez potřeby jakéhokoli programování. Tímto způsobem mohou podniky lépe ukázat své služby potenciálním zákazníkům a pomoci jim v lepší orientaci v jejich nabídkách.

Investici ve výši necelých 38 milionů korun tomuto startupu poskytl český Leverage, slovenský Venture to Future Fund, ale i fond Lighthouse Ventures, který již dříve do Product Fruits investoval částkou přes deset milionů korun.

Od svého založení si Product Fruits vytvořil silnou zákaznickou základnu s téměř 500 klienty. Většina těchto klientů pochází ze zahraničí z různých odvětví jako je pojišťovnictví, e-learning, herní průmysl, nemovitosti a marketing. Společnost také expandovala na mezinárodní trh, zejména do USA, Kanady a Indie. Nově získané finance chce Product Fruits využít k podpoře dalšího růstu a rozvoji produktu, který bude stát na umělé inteligenci.