Novalia tentokrát zastupovala startup encall při získání investice od Seed Starter České spořitelny. Na správnost transakce v řádech desítek milionů dohlíželi Ondřej Mánek a Tomáš Bachtík.

Pro běžného odběratele energií nebývá snadné zorientovat se v nabídkách na trhu a najít toho správného dodavatele. To se rozhodl změnit český startup encall se svojí platformou DEAP, která pomáhá domácnostem i firmám s výběrem dodavatelů energií.

Projekt zaujal i skupinu České spořitelny, která přes svůj inkubační program Seed Starter do startupu posílá investici v řádech nižších desítek milionů korun výměnou za 10% podíl. Na právní stránku za encall dohlíželi zkušení právníci z advokátní kanceláře Novalia Tomáš Bachtík a Ondřej Mánek. encall je skvělým příkladem, jak mohou technologie pomáhat v každodenním životě. Uživatelům přináší skutečnou hodnotu, protože jim usnadňuje orientaci v jinak relativně nepřehledném energetickém trhu,” říká Tomáš Bachtík.

Tato transakce byla specifická i tím, že se nejedná o VC investora, ale investiční fond banky zaměřený na startupy. Jak vysvětluje Mánek: „Vedle kapitálového vstupu probíhala samostatná jednání o strategické spolupráci klienta s Českou spořitelnou. To přineslo dodatečnou komplexitu do transakčního procesu. Vedle prostředků pro inovace a rozvoj získal klient důležitého obchodního partnera pro komercializaci svých služeb.“

Platforma DEAP funguje jako služba a díky tomu může být jednoduše integrována do prostředí třetích stran. Platformu první zpřístupnila Česká spořitelna více než dvou milionům uživatelům své aplikace George. V plánu je také rozšíření platformy o další segmenty jako je srovnání pojištění či telekomunikačních operátorů. Českou spořitelnu v rámci transakce zastupovali právníci z Havel & Partners.

Za celý tým Novalia gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů!