Věděli jste, že až 40 % lidí svůj online nákup v posledním kroku nedokončí? Co tedy dělat proto, aby se objednávkový proces urychlil a zjednodušil? Na to si posvítil náš dlouhodobý klient a zakladatel nového startupu Convertim, Petr Svoboda.

Petra Svobodu jsme poprvé potkali v roce 2016, kdy jsme pomáhali  s investicí od Reflex Capital a dalších investorů. Díky Petrovým rozsáhlým zkušenostem s tvorbou a rozvojem e-shopů se mu podařilo vyvinout jednu z nejlepších e-commerce platforem nejen v Česku, ale i ve střední Evropě.

Petrův nový projekt Convertim řeší jeden z nejpalčivějších problémů všech e-shopů – dovést zákazníky do posledního kroku nákupního procesu. „V době lockdownů jsem vedle jídla nakupoval online téměř vše, nejčastěji na mobilu při procházkách se psem. Frustrace z kvality košíků vedla k nápadu, že toto by se přece dalo vyřešit dobrým produktem dodávaným jako služba,“ popsal Svoboda pro CzechCrunch.

Tak založil Convertim, tedy one-click platformu pro objednávkový proces e-shopů z celého světa. Zákazníci díky této aplikaci mohou nakupovat okamžitě, a to bez zadávání přihlašovacích údajů a resetování hesel. To vše rychle, bezpečně a napříč různými zařízeními.

Přesto, že jde o čerstvý startup, ve svém portfoliu má už tři velké e-shopy a dalších pět jich je v implementaci. Convertim navíc působí hned v osmi zemích jako Slovinsko, Rumunsko, Německo, Polsko, Maďarsko nebo třeba Rakousko. Mladý startup už stihl získat investici od fondu Reflex Capital, který v minulosti podpořil právě Shopsys.

Jestli se někdo vyzná v oblasti e-commerce, je to právě Petr. Když přišel s nápadem založit Convertim, bylo všem jasné, že tu vzniká další významný startup. O to vděčnější jsme, že jsme mohli pomoci se založením, včetně americké entity, a celkovým nastavením podmínek,” říká Jakub Císař, který společně s Billem Finney zajišťuje právní podporu pro Convertim.

Convertim sleduje hlavně hrubý objem objednávek, které přes něj protečou. Zatím jde „jen“ o stovky milionů korun, ale do konce roku by Svoboda rád odbavoval objednávky za nižší jednotky miliard. My držíme Petrovi a palce a přejeme mnoho úspěchů!