Po tradičním vrcholu právnické sezóny na konci roku a po až nečekaně silné poptávce našich klientů po právních službách v jinak tradičně klidném prvním měsíci roku jsme konečně sestavili přehled toho, jak se na naši advokátní kancelář dívala media v roce 2015. Protože výsledek za prvních osm měsíců naší existence nás samotné potěšil i pobavil, rozhodli jsme se o něj podělit i s Vámi.

Začínáme

Naši advokátní kancelář jsme otevřeli 13. dubna 2014 (a už teď se těšíme na první narozeniny). Od prvního dne byla naše kancelář plně funkční, a možná i to přispělo k tomu, že si nás začala média všímat poměrně brzy. Napsal o nás právnický server epravo.cz (článek zde). Moc nás potěšily Lidové noviny, když o nás dokonce v papírovém vydání napsaly, že jsme motivující a hlavně vůbec ne konzervativní! Na tom si tak trochu zakládáme. Také se o našem založení zmiňoval server lawyers.motejlek.com.

Prostě fungujeme jinak…

To, že nejsme tradiční kancelář, a máme vztahy mezi sebou a především vztahy s klienty nastaveny jinak, než je někdo možná zvyklý, si všimly Lidové noviny, a napsaly o tom v příloze věnující se proměnách ekonomicky ve 21. století. O proměnách na trhu právních služeb hovoří Tereza, zakládající člen naší kanceláře.

novalia-v-mediich-2015-001

Všimněte si názvu článku: Mladé pušky střílí na paragrafy!

… a také bydlíme jinak

S pobavením jsme si na České pozici přečetli, že našemu zasedacímu systému se říká hotelový systém. Kamil v článku vysvětlil, jak to vlastně funguje, a že důvodem je mimo jiné maximální efektivita naší práce pro klienty.

Pracujeme se startupy

Nemyslíme si, že advokátní kancelář je startup, ale my prostě fungujeme na některých principech, které máme se startupy společné. Protože startupy jsou pro nás atraktivní a my se snažíme být atraktivní pro ně, píše se o tom. V pěkném článku na tyinternety.cznás reprezentovala Tereza. A třeba o akci, na které jsme se podíleli s Node5, se kterými spolupracujeme na dlouhodobé bázi, se psalo poměrně hodně nejen u nás ale i v zahraničí (tyinternety.cz, tydenpodnikani2015.cz, czechstartups.org, citypulse.io, cz.gew.co, heyevent.de). Tím si také vysvětlujeme to, že nás kontaktují i zahraniční startupy plánující vstup do České republiky.

Rosteme, po 8 měsících je nás 8

Zájmu médií neuniklo, že NOVALIA k Vánocům dostala pěkný dárek, když se k nám přidali Markéta a Bill. Významně tak posilujeme v oblasti soudních řízení a jsme připraveni poskytovat také právní služby v oblasti amerického a mezinárodního práva. Už dokonce registrujeme poptávku po službách v oblasti amerického práva a obecně po americkém způsobu investice v rámci akvizice firmy. O růstu naší firmy píše článek epravo.cz, napsali o nás i v Právním rádci a o Billovi referuje v části týkající se České republiky také server ceelegalmatter.com.

Získáváme první významné uznání v zahraničí

Prestižní britská ročenka LMG Life Sciences Awards 2015, kterou vydává skupina Euromoney, vybrala advokátní kancelář NOVALIA na seznam doporučovaných právních poradců pro farmaceutické firmy v oblasti korporátního a obchodního práva. Mezi “Czech Republic Life Science Stars” uvádí ročenka společníka NOVALIA Pavla Marce.

novalia-v-mediich-2015-002

A především pracujeme pro naše klienty

Lidové noviny psaly o tom, jak podporujeme Unii nezávislých petrolejářů ČR v rámci postupu proti fúzi společností Unipetrol a Česká rafinérská v článku Malé firmy dál bojí proti Unipetrolu, který vyšel v papírové verzi Lidových novin 14. prosince 2015.

Jinak ale informace o kauzách našich klientů do médií nedodáváme, pokud s námi na publikaci nespolupracuje přímo klient. Namísto článků z médií jsme pro Vás ale připravili zajímavou statistiku z naší ego wall, kterou jsme si založili u nás v kanceláři:

novalia-v-mediich-2015-003

Při otevření kanceláře jsme si na zeď pověsili 39 rámečků s nápisem RESERVÉ PRO VAŠI BUDOUCÍ TRANSAKCI. K dnešku máme volných ještě 30 rámečků, a to znamená, že jsme v prvních osmi měsícíh od založení NOVALIA poskytli našim klientům právní služby při devíti transakcích, které se na českém trhu řadí alespoň do segmentu mid-market (tzn. středně velké a velké transakce).

Nejen právem živ je člověk

O tom, že naše právníky nebaví jenom právo, napsali v Právním rádci. Myslíme si, že netradiční koníčky našich právníků našim klientům nevadí, ba naopak. Článek z prostředí boxu je pro předplatitele dostupný zde.

Rokem 2015 to nekončí

Sledujte NOVALIA v médiích i nadále. Brzo budeme informovat o dokončení zatím největší transakce, se kterou jsme našim klientům v NOVALIA pomáhali.

Také jsme ve spolupráci s tyinternety.cz rozjeli seriál Právo pro startupy. Zatím vyšel první díl na téma založení firmy a přibírání společníků do firmy, který se můžete přečíst zde.

A dnes (22. 2. 2016) vyšel v Hospodářských novinách rozhovor s Terezou o tom, co pro její kariéru znamenalo založení vlastní kanceláře.